2024

9. března 2024 začátek v 13:00 od 16:30 hraje CM Včelaran.

Padesát let tradice, stovky lahví a tisíce chutí – to je Výstava vín v Topolné, která se koná 9. března 2024 od 13:00 v areálu kulturního domu v Bůrovcích.

V roce 1972 se v Topolné sešla parta nadšených vinařů s myšlenkou uspořádat výstavu vín. První ročníky byly skromné akce, ale staly se základem tradice, která přetrvává dodnes. V průběhu let se dva ročníky nekonaly, přesto se během let výstava rozrostla do prestižní události, která přitahuje milovníky vína z širokého okolí.

Letošní jubilejní ročník slibuje mimořádný zážitek. Návštěvníci se mohou těšit na bezmála 400 vzorků vín místních i přespolních vinařů. O zábavu se postará cimbálová muzika Včelaran. Pořadatelé chtěli pro letošní rok připravit něco nového a tak přišel nápad na naučný koutek, kde se dozvíte, jaké jsou nejčastější vady vína, jak je poznat a dokonce si je můžete ochutnat. Dále bude pro návštěvníky přichystán fotokoutek, zde si můžete vytvořit vzpomínku, na tento neopakovatelný ročník. K vrcholu výstavy bude jistě patřit vyhlášení nejlepšího bílého a červeného vína a v loňském roce nové ocenění „Cena starosty obce“, která je udělována za kolekci nejlépe hodnocené bílé a červené víno topolského vinaře.

Svou účast potvrdil Václav Žmolík, novinář, redaktor a známý znalec vína a propagátor moravských vinařských tradic. 

Přijďte oslavit padesát let tradice a vychutnat si vše co vína z Topolné a okolí nabízí!

Více informacích facebook Vinaři Topolná